DUCHOWOŚĆ ZADANIOWA

DUCHOWOŚĆ ZADANIOWA

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN
15-18 luty 2018 r.

Każdy facet to typowy zadaniowiec. Najlepiej się czujemy w rozwiązywaniu zadań i pokonywaniu trudności, dlatego w ramach tegorocznych rekolekcji pogłębimy temat duchowości mężczyzny, którego szczególną cechą jest zadaniowość. Zadaniowe podejście każdego mężczyzny do życia jest Boską cechą tworzenia, udoskonalania, rozwijania, pokonywania przeszkód i mierzenia się z trudnościami. Jest to potencjał, który chcemy bardziej zrozumieć, aby rozwijać go w sobie i stawać się bardziej skutecznymi w zdobywaniu świata.

Będzie to czas intensywnej pracy duchowej połączony z doświadczeniem siebie, drugiej osoby i Boga we wspólnocie mężczyzn na modlitwie, podczas wspólnych działań warsztatowych oraz dzielenia się własnym doświadczeniem.

Jedną z propozycji będzie warsztat poprowadzony przez br. Marcina Radomskiego o ciekawej formie aktywności dla każdego Niko Niko Run. Jest to japoński, pionierski koncept biegowy w stylu „slow jogging”, czyli wolnego biegania opracowanym przez dr. Hiroaki Tanaka. Niko Niko dosłownie oznacza „uśmiech”, a zatem Niko Niko Run jest pomysłem na bieganie z uśmiechem. Proponujemy wam zapoznanie się z formą biegania z uśmiechem dla każdego. Chcesz poprawić swój metabolizm? Chcesz znaleźć dobry sposób na stres? Szukasz dobrego środka antydepresyjnego? Pragniesz zredukować niepokój i zwiększyć poczucie wewnętrznego spokoju i szczęścia? Niko Niko Run jest zatem dla ciebie! Na rekolekcjach będziesz miał okazję zapoznać się z tą formą!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych panów do Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości na rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w dniach 15-18 lutego. Nieważne, kim jesteś, jaka jest Twoja historia życia, czym się zajmujesz lub ile masz lat. Jeśli tylko czujesz w sercu pragnienie stawania się mocniejszym w duchu i prawdzie, stań obok innych mężczyzn, aby wzmocnić swoje siły i utwierdzić się w wierze.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy mają pragnienie serca, aby rozwijać własną wiarę i siłę w gronie innych mężczyzn.

Ekwipunek!
Na rekolekcje zabierz ze sobą ubrania do wyjścia w teren i odzież treningową. Planujemy trochę ruchu i kilkukilometrową wędrówkę.

Zapisy i więcej szczegółów poprzez biuro OAT

Przewidywany plan rekolekcji

Czwartek

18.00 – Kolacja

19.30 – Msza Święta

20.30 – Spotkanie zapoznawcze i organizacyjne

Piątek

7.15 – Jutrznia z medytacją

8.00 – Śniadanie

9.30  – Konferencja: Duchowość zadaniowca

10.30 – Warsztaty

12.00 – Warsztaty Niko Niko Run

13.00 – Obiad

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – Konferencja: Bóg daje mężczyźnie zadanie

16.15 – Droga Krzyżowa

17.15 – Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

18.00 – Kolacja

19.30 – Zajęcia wieczorne i Msza Św. polowa

 

Sobota

8.30 – Śniadanie

10.00 – Konferencja: W poszukiwaniu życiowych zadań

11.30 – Warsztaty Niko Niko Run

13.00 – Obiad

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – Konferencja przygotowująca do spowiedzi

16.00 – Adoracja przed Najświętszym Sakramentem – możliwość spowiedzi

18.00 – Kolacja

19.30 – Msza Święta

21.00 – Podsumowanie dnia

 

Niedziela

7.15 – Jutrznia i medytacja

8.00 – Śniadanie

9.00 – Konferencja

10.00 – Podsumowanie rekolekcji

11.00 – Msza Święta

12.00 – Obiad i zakończenie.