Dwadzieścia trzy medytacje o czułości Boga

Dwadzieścia trzy medytacje o czułości Boga

W dwudziestu trzech odsłonach adwentowych oglądaliśmy czułe oblicze Boga. Tego, który Jest, który przychodzi – Emmanuela, «Boga z nami» (por. Iz 7,14; Mt 1,23). Ten Bóg – tak dyskretny – objawia się tu i teraz jako bezbronna miłość, jako wierna obecność.

Dziękujemy autorom rozważań, którzy podzielili się osobistym doświadczeniem czułej bliskości Ojca. W tych świadectwach mogliśmy poczuć niezwykłą Bożą wrażliwość na sprawy małe i duże, ale dla Niego zawsze najważniejsze.

Dziękujemy s. Dorocie Wac, kapucynce, której pastelowe obrazy towarzyszyły kolejnym medytacjom. Przez jej talent i serce Bóg przemawiał do nas językiem kolorów i kształtów, ożywiając czułe przestrzenie wyobraźni.

Dziękujemy Dorocie Marzędzie za zaprojektowanie logo tegorocznej edycji medytacji i sprawną współpracę.

Wyrażamy wdzięczność Wam wszystkim, którzy odpowiedzieliście na zaproszenie i czuwaliście razem z nami. Wspólnota, którą dzięki temu zawiązaliśmy, nie kończy się, ale trwa. Ufamy, że Pan pozwoli nam uobecniać ją nadal przy stole Słowa. Niech Ono w świętowaniu Jego Narodzenia odnawia każdego z nas najczulszą miłością.

Zespół redakcyjny medytacji adwentowych

Piotr Wardawy i Anna Kaszubowska