Komunikat OAT

 
 
 
 
 
Drodzy Przyjaciele Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu!
1. Zamykamy Ośrodek
Wobec panującej epidemii koronawirusa podjąłem decyzję o zamknięciu Ośrodka do odwołania.

Wszystkie spotkania w OAT w Zakroczymiu, począwszy od 19 października są anulowane do odwołania.
Niestety, epidemia koronawirusa, nie cofa się, a medycyna jest na ten czas wobec niego bezradna. Jako Bracia Kapucyni, którzy, od pięćdziesięciu lat, prowadzimy Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, czujemy się odpowiedzialni za naszych Gości. Nie chcemy ryzykować, że ktoś z Was, z powodu wirusa, mógłby przypłacić spotkania u nas, swoim zdrowiem, a nie daj Boże życiem.
 
2. Przedpłaty
 
Wiem, że wielu z Was zrobiło przedpłaty na spotkania, które miały się odbyć w listopadzie czy w grudniu. Jeśli jest to dla Was możliwe, to proszę o przesunięcie tych przedpłat na inne spotkania w naszym Ośrodku. Myślę, że najbezpieczniejsze terminy to dopiero marzec / kwiecień 2021. Oczywiście, jeśli ktoś sobie tego życzy, to w miarę upływu czasu, zwrócimy Wasze przedpłaty. Proszę jednak o cierpliwość i wyrozumiałość, jeśli to trochę potrwa.
W sprawie przedpłat, proszę się zwracać do biura OAT, pod numerem telefonu: 22 785 22 08
 
3. Proszę o Waszą pomoc
 
Nasz Ośrodek w Zakroczymiu, od ponad pięćdziesięciu lat, niósł pomoc Alkoholikom i Osobom z Rodzin z problemem alkoholowym. Organizowaliśmy szkolenia i wydawaliśmy dwumiesięcznik „Trzeźwymi Bądźcie” (od 1979 roku). Niestety epidemia wszystko to zepsuła. Nikt z nas nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i po prostu nie byliśmy na to przygotowani (jak wielu z nas).
Pierwsza fala koronawirusa (gdzie Ośrodek był zamknięty przez dwa miesiące), czas epidemii i teraz ponowne zamknięcie Ośrodka, spowodowały, że znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej. Mamy jeszcze zaległości w płatności, powstałe w pierwszym okresie epidemii. Pewnie byśmy sobie z nimi poradzili, gdyby teraz wszystko funkcjonowało normalnie. Niestety wirus zmusza nas do anulowania wszystkich spotkań. Wobec takiej sytuacji, proszę Was o wsparcie finansowe dla Ośrodka.
Mam świadomość, że Wielu z Was przeżywa trudny czas i łączę się z Wami w bólu i obiecuję modlitwę. Jeśli jednak ktoś ma możliwość finansowego wsparcia nas, to będę bardzo wdzięczny.
Wsparcie dla Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu proszę przesyłać na nasze ośrodkowe konto; nr: 05 80110008 0030 0300 0332 0002
 
Każdego miesiąca odprawiamy 6 Eucharystii za naszych Darczyńców, żywych i zmarłych. Modlimy się również, w naszych modlitwach codziennych, za Dobrodziejów naszego Ośrodka.
Z góry dziękuję za każdy ofiarowany grosz. Mam nadzieję, że zebrana kwota pomoże nam przetrwać ten trudny czas.
Życzę Wam, drodzy Przyjaciele, aby ten czas był dla nas wszystkich szkołą pokory i miłości do drugiego człowieka. Proszę, nie oskarżajmy jeden drugiego za powstałą sytuację, ale nieśmy sobie nawzajem pomoc. Bądźmy wdzięczni Lekarzom, którzy z poświęceniem pracują przy naszych Chorych. Nie stygmatyzujmy Chorych, gdyż nikt z nas nie jest winien zaistniałej sytuacji.
Jestem przekonany, że jest to dla nas czas próby, naszej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego i Jego miłość do nas.
 
Niech Pan Wam błogosławi w tym trudnym czasie.
Pokój i dobro dla Was od Chrystusa Żyjącego na wieki.
Br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap,
OAT Zakroczym, 18. 10. 2020