Medytacje adwentowe z OAT-em

Medytacje adwentowe z OAT-em

Czułość Boga

Zapraszamy naszych przyjaciół, sympatyków Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości oraz osoby świadomie podejmujące rozwój osobisty do wspólnego przeżycia Adwentu. Codziennie na stronie internetowej Ośrodka będziemy publikować medytacje do Ewangelii z dnia pisane przez braci kapucynów i naszych przyjaciół, którzy podzielą się własnym doświadczeniem wiary na kanwie Słowa Bożego.

W tegorocznej edycji medytacji adwentowych zapraszamy do odkrywania obecności Boga, który objawia się w czułości.

Gdy Bóg kieruje do nas Słowo, wraz z nim dotyka nas swoją czułością. Słowo Boże jest nośnikiem Jego czułej obecności. Gdy miłość jest blisko, odczuwamy ją jako czułość. Miłość komunikuje się przez czułość.

Bóg w czułości daje nam to, co w Nim najlepsze… Otwierając się na Niego, otwieramy się zarazem na samych siebie. Czułość wydobywa nas z najciemniejszych zakamarków serca. Jest subtelną obecnością, która nie rani, ale wspiera. Rozwiewa wszelkie lęki i przynosi głębokie poczucie bezpieczeństwa.

Medytując nad Ewangelią, nie chcemy zamykać się w tym, co już wiemy i rozumiemy. Pragniemy dać przestrzeń naszemu sercu, które najlepiej rozpozna język miłości – czułość. Może to będzie bardzo delikatny szmer poruszenia albo gdzieś w oddali tlący się płomyk, o którego ciepłym świetle wie tylko ono.

Słowo Boże nasycają gesty, które Jezus wykonuje, sytuacje i spotkania, w których uczestniczy i rozmawia, krajobrazy, które przemierza, oraz przedmioty, których dotyka. On w zupełnie nowy sposób ożywia czas i przestrzeń. Wróbel i lilia stają się bohaterami Jego niezwykłej, czułej obecności w materialnym świecie.

Zapraszamy do odnalezienia czułości Boga w tekście Ewangelii na każdy dzień Adwentu. Niech to będzie czas ożywienia nas wszystkich.