WARSZTAT ROZWOJOWY DLA KOBIET

Ciało a poznanie i akceptacja siebie

Ciało ma swoją pamięć, godność, historię i rozwój. Wydarzenia życiowe, zwłaszcza trudne, dotykają nie tylko sfery emocjonalnej i psychicznej, ale również cielesnej powodując odcięcie się od informacji płynących z ciała.

Skutkiem takiej reakcji może być niszczenie siebie w sferze cielesnej, nieakceptacja swojego ciała, niewłaściwa troska o nie, zaburzenia jedzenia, oddychania, snu, zaburzenia aktywności i odpoczynku, doświadczane bóle i choroby.

Celem warsztatów jest poruszenie się z fenomenem życia w ciele. Będzie to droga poznawania siebie poprzez doświadczenia płynące z ciała, połączone z nimi emocje i myśli na temat siebie . Podczas zajęć pojawią się takie tematy jak: moc i słabość ciała, energia, ruch i bezruch, zablokowane przeżycia i napięcia w ciele, świadomość znaczenia poszczególnych części ciała.

Metody pracy: psychoterapia DMT (tańcem i ruchem), rysunek, metafora i improwizacja ruchowa, wizualizacja, relaksacja, praca z oddechem, refleksja osobista, dzielenie się doświadczeniami w grupie warsztatowej.

Warsztaty dają możliwość i mogą pomóc:

  • poznać, zrozumieć i zaakceptować doświadczenia płynące z ciała,
  • zaangażować cielesność we właściwy rozwój swojej osobowości,
  • bardziej świadomie budować swoją tożsamość i poczucie własnej wartości.

Warto zabrać ze sobą wygodny strój i obuwie potrzebne do różnego rodzaju ruchu, notatnik, lekką chustę lub szal.

TERMIN: 30 czerwca – 5 lipca 2020

MIEJSCE: Zakroczym k. Warszawy, www.oatzakroczym.pl

Koszt: 750zł (obejmuje udział w warsztatach oraz pobyt)

Warsztaty poprowadzi Danuta Dybowska – trener warsztatów psychologicznych, psychoterapeuta DMT (psychoterapia terapia tańcem i ruchem),
certyfikowany provider TRE® (metoda ćwiczeń uwalniających stres i napięcie z ciała), doradca psychologiczny, pedagog

Jeśli masz pytania, potrzebujesz więcej informacji – skontaktuj się z prowadzącą: danadybowska@gmail.comtel. 604 263 879