Warsztaty pracy z ciałem dla kobiet

Warsztaty pracy z ciałem dla kobiet

Ciało a przeżywanie własnej wartości
26-30 czerwca 2016 r
.

Każdy z nas jest wartościowy, cenny, jest stworzony na Obraz i podobieństwo Boga. Często wiemy to, zgadzamy się z tym, a jednak przeżywamy trudności w codziennym doświadczaniu siebie jako kogoś cennego, wartościowego, dobrego. Nasz wewnętrzny monolog może nie być wspierający nasze poczucie wartości , że jesteśmy ważni w oczach Bożych. Wewnętrzny monolog, który każdy z nas prowadzi, może być bardzo oceniający, krytykujący lub pobłażliwy i nie wspierający naszego rozwoju. To łączy się z całą historią naszego życia. Wewnętrzne traktowanie siebie ma swoje odbicie w naszym myśleniu, naszych emocjach a także w ciele. Powstają pewne nawyki postawy, ruchu, napięcia mięśniowego, które są związane ze sposobem myślenia i przeżywania siebie.

W warsztatach chcemy przyjrzeć się wewnętrznemu monologowi, rozpoznać wewnętrznego krytyka, rozpoznać ich cielesny obraz. Przyjrzymy się temu jak ciało reaguje na niepewność, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa. Zajmiemy się tym jak poprzez ciało pomóc sobie we wzmocnieniu poczucia własnej wartości. Pragniemy podjąć świadomy rozwój w kierunku zmiany cielesnych nawyków związanych ze zmianą myślenia o sobie ,o innych i o świecie.

Prowadząca: Danuta Dybowska

Pedagog, doradca psychologiczny, terapeuta tańcem i ruchem, trener warsztatów psychologicznych. Posiada duże doświadczenie pracy z osobami dorosłymi towarzysząc indywidualnie i w grupie procesowi rozwoju osobistego. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini, Ośrodkiem im. ks. Blachnickiego w Katowicach. Ma doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, rodzinami z problemem uzależnienia

Uwaga:
Na warsztaty należy zabrać wygodne obuwie i wygodny strój do ruchu, koc lub karimatę oraz mile widziane będą własne, dobre kredki ołówkowe.

Koszt: 330 zł OAT + 170 zł warsztat

Ilość miejsc ograniczona: 16-20 kobiet

Zapisy biuro OAT

 Program

Niedziela

18:00 – kolacja

19:00 – Msza św.

20:00 – spotkanie zapoznawcze

Poniedziałek – środa

8:00 – śniadanie

9.00 -12.00 zajęcia warsztatowe

12:15 – Msza Święta

13:00 – obiad

14.45 -17.45 zajęcia warsztatowe

18:00 – kolacja

19:15 – Adoracja

20:15 – wieczorne kino

Czwartek

8:00 – śniadanie

9.00 -12.00 zajęcia warsztatowe

12:15 – Msza Święta

13:00 – obiad

W trakcie warsztatów będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi i rozmowy z braćmi kapucynami i rozmowy z osobą prowadzącą warsztaty. Czas rozmów będzie ogłoszony na miejscu.