Komunikat OAT

Drodzy Przyjaciele Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości.

Mam nadzieję, że obecna sytuacja nie dotknęła Was zbyt dotkliwie. Wiem, że wiele rodzin w naszym Kraju cierpi z powodu epidemii koronawirusa. Zapewniam was o naszej modlitwie i o tym, że jesteście w naszych sercach, szczególnie gdy odprawiamy codzienną Mszę Świętą, tutaj w Zakroczymiu.

Chcę zakomunikować, że zdecydowaliśmy z Organizatorami, że odwołamy spotkania aż do połowy maja – czyli, na ten czas nie będzie spotkań kwietniowych oraz majowych DDA i grupy AlAnon z Legionowa. Mam nadzieję, że uda nam się ruszyć w połowie maja z grupą „Awanti” z Lubonia. O wszystkim będę starał się informować Was jak najwcześniej.

Pozytywną wiadomością jest to, że z Grupą Redakcyjną naszego czasopisma „Trzeźwymi Bądźcie”, chcemy ofiarować Wam parę mądrych (według naszego uznania), tekstów Ojca Benignusa i osób, w pewien sposób związanych z naszym Ośrodkiem w Zakroczymiu. Będzie to cykl pod tytułem: „Co by Ci powiedział dziś… o Benignus?” Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie, te sentencje będą dla wielu z Was przyczynkiem do refleksji nad własnym życiem i często światełkiem nadziei na lepsze jutro.
Pierwszy tekst pochodzi z artykułu Magdaleny Korzekwy „Oblicza cierpienia” z TB 2011, nr 2…

Pozdrawiam Was w Panu. Nie traćcie nadziei. Będzie dobrze.

Z należytym szacunkiem

Br. Mariusz Zacharkiewicz OFMCap, Dyrektor OAT

Zakroczym 28.03.2020