Rekolekcje dla Kobiet 25-28 kwietnia

Rekolekcje dla Kobiet  25-28 kwietnia

 

Zapraszamy serdecznie

na

Rekolekcje dla Kobiet pt. „Przyjdź do źródła” 

25-28 kwietnia

 

 

Jezus przybył do miasteczka samarytańskiego, zwanego Sychar (…). Było tam źródło Jakuba. Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy studni. Było to około szóstej godziny. Nadeszła tam kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: «Daj Mi pić».

(Ewangelia wg św. Jana 4)

Rekolekcje będą czasem odkrywania i doświadczania miłosiernego Boga obecnego w każdym dniu naszego życia. We wspólnocie kobiet będziemy odkrywać, co chce każdej z nas powiedzieć Jezus, który odpoczywa przy studni codzienności. Będzie to czas poruszenia duszy i ciała, aby móc całą sobą spotkać się z naszym Stwórcą – z tym, który mogąc zaspokoić każde pragnienie, sam woła do człowieka: „Daj mi pić!”.

 

Tak, Bóg nas szuka nieustannie… I nawet, gdy pozwalamy się odnaleźć, to wciąż się gubimy. Miłosierny Bóg nigdy nie przestaje nas szukać, nie męczy się, ani nie nuży wołaniem, wypatrywaniem… Jezus jednak przy studni usiadł znużony. I to On, Bóg, poprosił człowieka o wodę. Bóg, który pragnie, który odpoczywa… Czego tak naprawdę Bóg pragnie od swego stworzenia, od Ciebie…? Czy chodzi mu o łyk wody, o Twój, być może popękany już, dzban, czy też o spotkanie codziennie, tak oczywiste i niezbędne jak niezbędna do życia jest właśnie woda…?

 

Chcemy zaprosić Cię do doświadczenia tańca religijnego. Ten sposób modlitwy daje możliwość dotykania tajemnicy Wcielenia gestem, ciałem, rytmem, całym sobą. W czasie każdej Eucharystii przyjmując Ciało Chrystusa możemy doświadczyć tego, że również On – Bóg, chce przyjąć nasze ciało, by mógł znów przejść przez świat… Rekolekcje będą okazją do spotkania w kobiecym kręgu, aby doświadczyć modlitwy całym sobą – poprzez gesty, ruch i taniec. To również możliwość spotkania się z takimi tematami jak radość, smutek, tęsknota, bliskość, odrębność, wspólnota.Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia tanecznego – najważniejsza jest otwartość serca i chęć zaangażowania się w przygotowane propozycje na miarę swoich sił. Wszystko po to, aby móc wypowiedzieć (słowem, gestem, tańcem) przed Bogiem to, z czym jesteś w swojej codzienności, czego Ci brakuje, co chcesz zostawić, co potrzebujesz przemienić.

 

Nieważne kim jesteś, jaka jest Twoja historia życia, czym się zajmujesz lub ile masz lat.

Jeśli czujesz w sercu tęsknotę za bliskością, potrzebujesz spotkania z Tym, Który zna Twoją codzienność i chce usłyszeć Twoje pragnienia – te rekolekcje są dla Ciebie. PRZYJEDŹ!

 

Na rekolekcje zabierz ze sobą wygodne ubranie do zajęć z tańcem i chustę lub kocyk do otulenia. Na spotkanie z Jezusem podczas Adoracji przywieź piękny, wyjątkowy strój.

 

Zajęcia rekolekcyjne poprowadzi Mirosława Jakubowska. Od kilku lat interesuje się psychoterapią przez taniec i ruch, bierze udział w warsztatach oraz szkoleniach wykorzystujących tę formę pracy. Jest osobiście przekonana, że dotyk oraz kontakt z ciałem jest ważnym dopełnieniem poznawania i rozumienia siebie oraz wchodzenia w relacje  z innymi ludźmi, także z Bogiem. Na co dzień pracuje jako psycholog z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet wykorzystując metody terapii poprzez taniec i ruch.

Wspierać nas będzie muzycznie i duchowo s. Małgorzata Jabłońska Kapucynka NSJ.

 

PLAN REKOLEKCJI

CZWARTEK

18.00 – Kolacja

19.30 – MSZA ŚW.

20.45 – Spotkanie rozpoczynające

PIĄTEK

7.30 – Jutrznia

8.00 – Śniadanie

9.30 – KONFERENCJA O.O. Kapucyni – „Ktoś tu jest zmęczony, spragniony i sam…”

10.45 – SESJA „Moja studnia w codzienności.” Modlitwa tańcem.

13.00 – Obiad

15.00 – KORONKA do Miłosierdzia Bożego

16.00 –SESJA „Odpoczynek przy studni.” Modlitwa tańcem.

18.00 – Kolacja

19.30 – MSZA ŚW.

21.00 – Wspólne dzielenie się przeżyciami dnia

SOBOTA

7.30 – GODZINKI do Najśw. Marii Panny

8.00 – Śniadanie

9.30 – KONFERENCJA O.O. Kapucyni – „Czy jest coś, czego nie znamy?”

10.45 – SESJA „Jaki jest mój dzban?” Modlitwa tańcem.

13.00 – Obiad

15.00 – SESJA „Dialog z Bogiem i z drugim człowiekiem.”

17.00 – DROGA ŚWIATŁA

18.00 – Kolacja

19.30 – Uroczysta MSZA ŚW.

21.00 – ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU z Tańcem Uwielbienia

NIEDZIELA

7.30 – Jutrznia

8.00 – Śniadanie

9.30 – MSZA ŚW.

10.45 – Spotkanie podsumowujące, dzielenie się doświadczeniami rekolekcyjnymi

12.30 – Obiad i zakończenie

 

Koszt: 270 zł.

Zgłoszenia przyjmuje biuro OAT:

Tel.: (+48) 22-785-22-08 (pon.- pt. godz.08.00-12.00 i 13.00-16.00)

e-mail: oat@kapucyni-wwa.opoka.org.pl

lub oat_xl@wp.pl

Informacje dodatkowe – Alicja: alicja.przedwiosnie@gmail.com