Wesele Wesel Ludźmierz 2018 – w trosce o dobro rodziny

Wesele Wesel Ludźmierz 2018 – w trosce o dobro rodziny

Tegoroczne już XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały  Wesele Bezalkoholowe Wesele Wesel 2018 odbędzie się w dniach 26-29.7.2018 na Podhalu w Ludźmierzu. Serdecznie zapraszają na nie organizatorzy. Program oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie www.weselewesel.pl 

Czcigodni Małżonkowie, którzy mieliście wesela bezalkoholowe! Jesteście dumą i nadzieją polskiego społeczeństwa. Szczególnie trzeba to podkreślić w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To postawa właśnie takich ludzi jak Wy, nie poddających się alkoholowemu terrorowi tamtych czasów była głównym filarem wyzwolenia naszego kraju spod okupacji przez zaborców. Świadectwo Waszego życia jest niezwykle ważne także w czasach współczesnych. Zarówno dla Waszych dzieci jak i dla całego Narodu. Dlatego zapraszamy Was jak najserdeczniej do wzięcia udziału w tegorocznym Weselu Wesel, do dania świadectwa słowem jak i obecnością, że ślub bez alkoholu nie tylko jest możliwy, ale i daje osobistą satysfakcję.

Na Weselu Wesel spędzimy noc na już tradycyjnej bezalkoholowej zabawie weselnej w najlepszym lokalu Podhala, prowadzonej przez wodzirejów, poprzedzonej odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Drodzy małżonkowie! Jak podawała w 2017 roku PARPA, media codziennie bombardują nas przez siedem godzin reklamą alkoholu. Niewielu jest w stanie przetrwać takie bezustanne naloty, mimo iż Słowianie z natury są szczęśliwi tylko wtedy, gdy są trzeźwi. Dlatego organizujemy te rekolekcje, by przypomnieć sobie i dzieciom, że Bóg nakazał człowiekowi być trzeźwym, by podziwiał Jego wspaniałe dzieło stworzenia i za to dzieło Go wielbił. Serdecznie zapraszamy.