ZAKROCZYMSKIE SPOTKANIA RODZIN 5-8 lipca 2018r.

ZAKROCZYMSKIE SPOTKANIA RODZIN 5-8 lipca 2018r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu na które od kilkunastu lat, na początku wakacji, do Zakroczymia przyjeżdżają rodziny, aby w gronie najbliższych i innych rodzin wspólnie spędzić czas w atmosferze rozwoju duchowego, modlitwy i odpoczynku.

Spotkania skierowane są do wszystkich, którzy pragną pracę nad osobistym rozwojem przeżywać w rodzinie. Formuła tych spotkań daje możliwość spędzania czasu z najbliższymi z możliwością skorzystania z oferty programowej w której zaproszeni goście oraz duszpasterze Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości oferują fachowe prowadzenie i duchowe przewodnictwo.

Rodzina w grze

Tematem przewodnim będzie motyw Gry rodzinnej. Gry, w które każdy niejednokrotnie się bawił, mają w sobie ogromny potencjał życiowej mądrości. Uczą zdrowej rywalizacji, zachowywania zasad, komunikacji i rywalizacji, przewidywania skutków swoich działań i ponoszenia odpowiedzialności za popełnione błędy. A przede wszystkim pokazują, że nie wszystko zależy od nas, ale też to, że bez nas nic się nie może zdarzyć. Zapraszają do aktywnego zaangażowania i twórczej współpracy. Pragniemy, aby temat gier stał się dla nas zastrzykiem nowych inspiracji na często trudne życiowe rozgrywki, w których często najwytrwalsi gracze nie wytrzymując popadają w zniechęcenie nie mając pomysłu na kolejny dobry ruch.

Świat gier

Dla dzieci warsztaty pełne gier planszowych i ruchowych poprowadzi pan Sławomir Wiechowski, założyciel klubu Pionkolandia  –  polskiego klubu gier planszowych. Organizator wielu ogólnopolskich turniejów gier planszowych tak jak np.: Mistrzostwa Polski Szkół w Superfarmera 2014. Jest pasjonatą i praktykiem, któremu żadna gra nieobca. Więcej o nim w wywiadzie tutaj.

Świat relacji

Zajęcia dla dorosłych poprowadzi pan dr Paweł Kwas – mąż, ojciec 5 dzieci, teolog, pedagog, specjalista do spraw rodziny, wykładowca na UKSW, organizator Domowego Kościoła przy parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Warszawie. Posiada duże doświadczenie i wiedzę na temat kondycji polskich rodzin. Jego warsztat przybliży nam tematykę dotyczącą więzi rodzinnych, dialogu małżeńskiego i relacji rodziców z dziećmi.

Oprócz spotkań z profesjonalistami będą również wspólne zajęcia rekreacyjne przygotowane przez same rodziny. Planowane jest wyjście w plener z Mszą świętą polową oraz zwiedzanie ciekawych okolic Zakroczymia.

Zapraszamy do uczestnictwa w Zakroczymskich Spotkaniach Rodzin z całą rodziną lub indywidualnie, aby wspólnocie i aktywnie przeżywać czas na modlitwie, refleksji i wypoczynku.

Koszt: 250 zł (dzieci do 12 lat – koszt 125 zł)

Zapisy i informacje: biuro OAT

Informacje o programie: Jacek Trykozko tel. 604433516 (w godzinach wieczornych)

 

Program spotkania

Czwartek

18:00 – Kolacja

19:00 – Msza św.

20:00 – Krąg rodzin oraz wieczór muzyczny

Piątek

8:40 – Poranna modlitwa rodzinna

9:00 – Śniadanie

10:00 –

Dla dzieci: warsztaty z grami, prowadzący Sławomir Wiechowski cz. I

Dla dorosłych: konferencja z warsztatami: „Więzi rodzinne – jak rozwijać i umacniać”, prowadzący dr. Paweł Kwas cz. I

13:30 – Obiad

15:00 –
Dla dzieci: warsztaty z grami, prowadzący Sławomir Wiechowski cz. II

Dla dorosłych: konferencja z warsztatami: „Więzi rodzinne – jak rozwijać i umacniać”, prowadzący dr. Paweł Kwas cz. II

18:15 – Msza Święta

19:00 – Kolacja

20:00 – Wieczór rodzinny

Sobota

8:40 – Poranna modlitwa rodzinna

9:00 – Śniadanie

10:00 – Rodzina w grze: Olimpiada w ogrodzie klasztornym

13:30 – Obiad

15:30 – Wyprawa w plener i Msza święta

18:00 – kolacja

19:30 – Wieczór przy ognisku

Niedziela

8:40 – Poranna modlitwa rodzinna

9:00 – Śniadanie

10:00 – Krąg doświadczeń

11:00 – Msza święta

12:00 – Obiad

 

W czasie trwania warsztatów będzie zapewniona opieka dla dzieci

Program może ulec zmianie